
Nors nuotaika ant žemės yra tamsi, „Xbox Game Studios“ skyriaus vyresnysis vadovas pasirinko dirbtinį intelektą, jei ne painu; Tai gali padėti įveikti depresiją atsikratydami jos.
“Geriausias patarimas, kurį galiu duoti”
„LinkedIn“ įraše, kuriam buvo plačiai atkreiptas dėmesys po to, kai dalyvavo žaidimų kūrėjas Brandonas Sheffieldas socialiniame tinkle „Bluesky“ ir Matt Turnbull, vienas geriausių „Xbox“ prodiuserių: „Aš žinau, kad tokio tipo įrankiai sukelia stiprų jausmą žmonėms, tačiau aš bandysiu pateikti geriausius patarimus, kuriuos galiu atsižvelgiant į šviesos aplinkybes“.
Anot jo, jis neseniai tyrinėjo būdus, kaip integruoti įrankius, pagrįstus dirbtiniu intelektu, tokiais kaip „ChatGPT“ ir „Microsoft Copilot“, kad padėtų bendrauti su ne -stereet darbuotojais su emocine ir pažintine našta, kuri kyla praradus darbą.
Turnbull paaiškino, kad jis išrado ieškinių rinkinį, kuris galėtų sumažinti naštą tiems, kurie jaučiasi išsekę. Be kita ko, jis pasiūlė naudoti dirbtinį intelektą kaip asmeninį profesionalų trenerį – norėdamas padėti nustatyti naujas darbo tendencijas, patobulinti CV ar net perrašyti „Anna“ skyrių „LinkedIn“.
Kai kurios „Turnbull“ rekomendacijos apima paruoštus tekstus, kuriuos galima išsiųsti buvusiems kolegoms ar pramonės kontaktams, tokiems kaip: „Ei, aš tiesiog norėjau pasakyti, kad aš tyrinėju naujas galimybes“ arba pranešimą, išreiškiantį jų susidomėjimą nauja funkcija.
Tačiau tuo metu, kai leidinys nukrypo nuo siurrealizmo, jis atsirado skyriuje pavadinimu „Emocinis aiškumas ir pasitikėjimas savimi“. Ten jis pasiūlė pereiti prie AI emocinių priemonių, kad padėtų susidoroti su deficito jausmais. Vienas iš rekomenduojamų teiginių: “Aš kenčiu nuo antikristo sindromo po demobilizacijos. Ar galite man padėti perskirstyti šią patirtį taip, kad man primena, kas man gera?”
Atvirkštinė reakcija buvo greitai
Galbūt „Turnboul“ komentarai buvo gauti skirtingai kitomis aplinkybėmis. Buvo kalbėta apie dirbtinio intelekto priemonių konsultavimo pranašumus, net ir psichinės sveikatos palaikymo srityje (nors dažniausiai su šiam tikslui specialiai sukurtomis priemonėmis, o ne bendraisiais pokalbiais, tokiais kaip „ChatGPT“). Tačiau atsižvelgiant į dabartinę „Microsoft“ ir „Xbox“ situaciją, daugelis rado kurčiųjų tono patarimus.
Nuo to laiko originalus leidinys buvo ištrintas ir nebegalėjo rodyti „LinkedIn“. Tačiau „Bluesky“ atsakymai atsirado greitai ir žiauriai. Vienas iš komentatorių rašė: „Total“. Kitas pridūrė: “Tai visiškai atskirai nuo realybės. Esu tikras, kad jis buvo gerai skirtas, bet kas galvojo apie pragarą?”
Pats Turnbulas pripažino, kad „šie įrankiai sukelia stiprius žmonių jausmus“ – pareiškimą, kuris gali būti laikomas atskiru, ypač atsižvelgiant į kritikos, su kuria susiduria kompanija, sunkumą tuo pačiu metu stengiamasi tobulinti ir priimti dirbtinį intelektą, vykdant bangos po kolektyvo bangos.
Tuo metu, kai daugelis mano, kad dirbtinis intelektas yra grėsmė žmogaus kūrybiškumui ir net psichinei sveikatai, pasiūlymas jį panaudoti kaip palaikymo įrankį naujai išsivysčiusiems darbuotojams, ypač kai atvyksta iš vyresniųjų vadovų, pavyzdžiui, jautrumo stoką, arba, dar blogiau: nelaiminga vagystė.