
Mokslininkai sukūrė naujo tipo elektroninę „odą“, kuri gali suteikti Robotai Gebėjimas „jaustis“ su skirtingais betoniniais pojūčiais, tokiais kaip rezervuarai, produktai ir temperatūros pokyčiai – ir net mušimo jausmas.
Odą sudaro elektrinė sujungta medžiaga, kurią galima suformuoti įvairiomis formomis. Kai jis aprūpintas specialiu tipu stulpasMedžiaga gali atrasti signalus iš šimtų tūkstančių jungiamųjų takelių, kurie atitinka skirtingus prisilietimo ir slėgio pojūčius.
Mokslininkai teigė, kad medžiagos gali būti naudojamos Žmogaus robotai arba Žmogaus dirbtinės galūnės Kur yra būtinas liečiamojo jausmas, be to, kad yra platesnių programų buvimas Automobiliai Sektorius ir pagalbos nelaimėms. Jie paskelbė rezultatus, kuriuos jie pasiekė birželio 11 d. Žurnale Mokslo robotai.
Jutiklinis jutiklis atsirado kaip šis puikus mokytojas RobotaiNors mokslininkai nori kurti mašinas, kurios galėtų reaguoti į pasaulį tokiu būdu, kuris būtų arčiau žmogaus jautrumo.
Elektroninė oda paprastai veikia konvertuodama medžiagą, tokią kaip slėgis ar temperatūra, į elektroninius signalus. Daugeliu atvejų skirtingų tipų jutikliams reikalingi skirtingi jutiklių rūšys; Pavyzdžiui, vienas aptikti slėgį, kitas – aptikti temperatūrą ir kt.
Tačiau šių skirtingų jutiklių signalai gali sutapti vienas su kitu, o įtrauktos medžiagos – tradicinis minkštas Silikonas Arba kad išplėstinės į gumos panašios medžiagos yra vadinamos lanksčiai pažeistomis, sakė mokslininkai.
Šioje naujoje elektroninėje odoje naudojamas vieno tipo „daugialypės terpės“ jutiklis, galintis atrasti įvairių tipų dirgiklius, tokius kaip jutimas, temperatūra ir pažeidimai.
Mokslininkai teigė, kad nors vis dar sunku atskirti patikimai ir nustatyti kiekvieno signalo priežastį, daugialypės terpės jutiklius lengviau gaminti ir galingesni. Tai taip pat yra pigiau jį gaminti, todėl jis yra tinkamas ir kainuojantis efektyvus naudoti dideliu mastu.
Tai naudinga
Norėdami išbandyti savo dirbtinį kūną, tyrėjai išlydė minkštą ir elektrinę želatiną VandenilisIr išmeskite žmogaus rankos pavidalu. Tada jie paruošė ranką su skirtingomis kompozicijomis, kad polius išsiaiškintų bet kurį iš naudingiausių medžiagų reakcijų duomenų, ir parodė juos bandymų serijai, kad būtų galima sužinoti.
Šis žiaurus procesas yra šiek tiek susijęs su jo detonavimu šilumos pistoletu, pirštais ir robotine ranka, ir supjaustykite skalpeliu.
Iš viso tyrėjai teigė, kad iš odos takų, viršijančių 860 000, surinko daugiau nei 1,7 milijono informacijos. Jie panaudojo duomenis, surinktus iš šių bandymų, kad išmokytume mašininio mokymosi modelį, jei jie yra integruoti į automatinę sistemą, tai gali suteikti jiems galimybę nustatyti įvairių tipų lytėjimą.
„Mes nesame tokiame lygyje, kur automatinė oda yra tokia pat gera kaip žmogaus oda, tačiau manome, kad šiuo metu ji yra geresnė už ką nors kitą“, – tyrimo dalyvis Tomas George’as ThorosilasRobotų dėstytojas ir Dirbtinis intelektas (AI) Londono koledžo universitete (UCL) jis teigė savo pranešime.
“Mūsų būdas yra lankstus ir lengviau sukurti nei tradiciniai jutikliai, ir mes galime standartus, naudodamiesi žmogaus prisilietimu prie užduočių rinkinio.”